Jdi na obsah Jdi na menu
 


Housenkový dort

10. 4. 2007

Základem housenky je piškotová roláda: 5 bílků ušlehat dotuha, pak přidat 5 žloutků, 10 dkg hladké mouky, 10 dkg pískového cukru a 5 lžiček oleje.

 Nalít na plech na vymazaný pečící papír, upéct v předehřáté troubě. Ještě horkou placku překlopit na čistou vlhkou utěrku a spolu s tou utěrkou zavinout do rolády a nechat trochu zchladnout. Takto uděláme rolády 2.

První vychladlou roládu rozbalíme, zbavíme utěrky a potřeme marmeládou (nebo jakýmkoliv krémem) a k vnitřnímu kraji narovnáme do řady stroužky mandarinek a na proužky nakrájené kivi. Pak pevně zavineme. Trochu roládu esovitě prohneme. Druhou roládu nakrájíme na několik asi 3cm proužků, které pomocí marmelády přilepíme napříč na první roládu (do míst, kde vzniknou obliny), a na konec, který bude jako hlava, přilepíme na ten 3cm proužek ještě jeden užší, tak 2cm.

Celou roládu pak potřeme tvarohovým krémem: 2 vaničkové tvarohy vyšlehat s 1/2 másla (nebo Hera atd.) a 1 vanilkovým cukrem a trochou (dle chuti) moučkového cukru.

Před natíráním housenky jsem dala na chvíli do lednice, aby to více ztuhlo. Pak nanášet krém nejlépe příborovým nožem na tělo housenky a snažit se vytvořit pěkné obliny.

Zdobení:

oči - plátky kivi, celý hřbet je poprášen kakaovým práškem a na jednotlivých oblinách jsou velké cukrové perly, nohy, ruce, nos, bodák na zadečku a tykadla jsou z marcipánu (koupí se v cukrárně, obarvila jsem ho špetkou potravinářské barvy na vajíčka). Tykadélka a bodák jsou připevněny pomocí párátka, nohy jsou jen lehce zabořené do krému. Housenka má ruce natažené dopředu a drží jimi svíčku.