Jdi na obsah Jdi na menu
 


Program na září 2008

1. 9. 2008
PROGRAM MATEŘSKÉHO CENTRA KRÁLOVSTVÍ CHARVÁTY
NA ZÁŘÍ 2008
 
Pravidelné schůzky se konají každé úterý od 9 do 12 hodin, ještě v září,  za pěkného počasí na farské zahradě a v případě deště nebo po dešti v hasičské zbrojnici v Charvátech.
 
2.9.2008. Malování prstovými barvami.
Milé maminky doufám, že jste si přes léto a prázdniny odpočinuly, užily sluníčka a nabraly dalších sil.Září je nejen začátek školního roku – to pro ty starší, ale také čas sklizně jablíček, švestek, hrušek a třeba i vína. Prstovými barvami si zkusíme tyto laskominy namalovat a určitě budou i opravdové na ochutnání. Pokud bude venku pěkně budeme opět na farské zahradě a můžeme třeba konečně použít křídy a ovoce si namalovat na asfalt.
 
9.9.2008. Drak – dekorace do okna.
Jakmile po žních začne foukat ze strnišť postupně přichází doba pouštění draků. Výrobu opravdového draka, který by létal necháme tatínkům, my si vyrobíme draka z papíru, jako dekoraci na okno nebo si ho můžeme pověsit na záclonu. Přineste si zbytky vln nebo přízí.
 
 
Připomínám všem tvořivým dítkám i rodičům, že 15.9. je uzávěrka prázdninové soutěže.
 
16.9.2008.Jablíčko s červíky.
V supermarketech prodávají jablíčka bez vady a nikdy červivá. My si vyrobíme krásné červené jablíčko, které je tak dobré, že se do něho pustili hned dva červíci, ale zase určitě není chemicky ošetřené.
 
 
20.9.2008. Kurz pletení z pedigu.
Kurz je určen pro všechny tvořivé ženy a starší dívky. Koná se 20.9.2008 od 14. hodin na faře v Charvátech.Cena kurzu je 150- 200 Kč podle velikosti výrobku a spotřeby materiálu. Přineste si štípací kleště, krátkou pletací jehlici a kdo chcete tak předvrtané dno výrobku. Na kurz je možné se co nejdříve přihlásit  nejpozději do 14. 9. u Pavly Malé nebo Marcely Rubačíkové. Kapacita je zhruba 15 účastníků.Vybíráme 50 Kč zálohu, která se při  neomluvené neúčasti na kurzu nevrací. Počítám, že by podobné kurzy, či dílny probíhaly 1x za měsíc.
 
 
23.9.2008.Stříhání zvířátek polštářků.
Jedna šikovná budoucí maminka, navrhla polštářky pro naše děti ve tvaru zvířátek, ona nám nachystá zbytky látek a šablony, my si to na této schůzce nastříháme a ona je ochotná nám to během několika týdnů ušít a my si to potom na některé další schůzce jenom vycpeme a budeme mít třeba pěkný dárek.
 
 
30.9.2008. Maňáskové divadlo- pohádka o Budulínkovi.
Pro děti bude připravená krátká klasická pohádka, opět s papírovými herci, kdo bude chtít může si potom zase vyzkoušet pohádku zahrát sám nebo s maminkou.
 
Všechny moc zdravím a těším se na shledanou Hanka