Jdi na obsah Jdi na menu
 


PŘEDVELIKONOČNÍ SOBOTA

6. 4. 2007

Vůbec první akce, kterou Vám centrum nabídlo, bylo předvelikonoční tvoření.V době, kdy nápad vznikl, naše mateřské centrum ještě neexistovalo. Zpočátku jsme měly obavy, jak celá akce dopadne, ale ty se rozplynuly, jako pára nad hrncem, když ihned po zahájení začali přicházet první budoucí tvořitelé.

Obrazek

Připravena byla čtyři stanoviště, čtyři zasvěcení a samozřejmě čtyři činnosti, které připomínaly Velikonoce a velikonoční tradice. Nejoblíbenější mezi dětmi bylo asi zdobení perníkových vajíček cukrovou polevou a zdobení vyfouknutých vajíček krajkami a sušenými květy.

Obrazek

Dospělí upřednostňovali složitější techniky. A to ubrouskovou techniku aplikovanou na květináče a vitrážování (malba speciálními barvami na podklad z umělé hmoty). Účast byla vysoká vzhledem k prostorám, kde se vše odehrávalo. Mnohdy byl problém protlačit se mezi přítomnými a zhotovit pár fotek, ze kterých jsme pro Vás sestavily menší fotogalerii. Samozřejmě, že vše neproběhlo úplně hladce a vyskytlo se pár organizačních problémů (vždyť to bylo poprvé a chybami se člověk učí). O nic zásadního se však nejednalo a my jsme si z toho vzaly ponaučení pro příští akce, o kterých Vás budeme zase informovat. Dle ohlasů si myslíme, že se akce vcelku vyvedla a maminky (tety, babičky) i jejich děti si domů odnesly podařené výtvory, které ozdobily domácnosti s přicházejícím svátkem jara.

 

Náhledy fotografií ze složky Předvelikonoční sobota

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář